Antyradar może nas ustrzec przed bolesnymi i kosztownymi mandatami

ZnajdĹş:

Nie trzeba być specjalnie doświadczonym kierowcą, żeby wiedzieć, że mandaty za przekroczenie prędkości potrafią być dotkliwe oraz uporczywe dla budżetu domowego. Oczywiście w dobie nowoczesnej elektroniki zawsze można się starać unikać kar, mimo niezdejmowania nogi z gazu. Jak tego dokonać? W sukurs bez wątpienia musi przyjść takie urządzenie, jak antyradar.

Aby wyjaśnić fenomen antyradaru, najpierw należy trochę powiedzieć o policyjnej aparaturze do pomiaru prędkości. Otóż jej działanie w ogromnym stopniu oparte jest o różnego rodzaju fale. Te są wysyłane w kierunku zbliżającego się pojazdu, a następnie odbijają się od jego powierzchni i wracają do nadajnika. Na podstawie pomiaru czasów, w łatwy sposób da się określić prędkość badanego pojazdu. Jako że fale nie są widoczne, ciężko stwierdzić ich działanie gołym okiem. W tym celu właśnie stosuje się antyradary. Te są bowiem swojego rodzaju czujnikami działania fal.

Zasada działania antyradaru jest niezwykle prosta. Przed rozpoczęciem dłuższej jazdy należy umiejscowić go na desce rozdzielczej, a następnie podłączyć do gniazdka zapalniczki. Gdy tylko włączymy urządzenie, zacznie ono badać nasze otoczenie w poszukiwaniu działania różnego rodzaju fal. Jeżeli tylko w którymś momencie podróży wykryte zostanie takie promieniowanie, od razu się o tym dowiemy. Informowaniem zajmują się nie tylko sygnały dźwiękowe, ale także zestaw lampek umiejscowionych na obudowie. Dzięki temu, że o wiele wcześniej otrzymamy informację o kontroli prędkości, będziemy mogli ją zredukować oraz uniknąć mandatu.

Antyradary znacznie się spopularyzowały w ostatnich latach. Za sprawą tego zjawiska, nie tylko poszerzył się rynek, ale także spadła ich cena. Dzięki temu najtańsze i najprostsze urządzenie do wykrywania pomiarów prędkości można kupić już za jakieś kilkadziesiąt złotych. Jeżeli jednak będziemy chcieli bardziej zaawansowanej techniki oraz poszerzonej funkcjonalności, będziemy musieli wyłożyć nawet jakieś kilkaset złotych. Najbardziej atrakcyjne ceny w kwestii antyradarów proponują sklepy internetowe.