Osoby niepełnosprawne na lotnisku a wypożyczalnia samochodów Gdańsk

ZnajdĹş:

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy posiada po przebudowie wiele udogodnień dla pasażerów z różnymi problemami. Dla pasażerów niepełnosprawnych zorganizować można asystę, która pozwoli na swobodne poruszanie się po terenie lotniska i bezproblemowe dotarcie na pokład samolotu. Przygotowani do udzielania pomocy niepełnosprawnym, agenci PRM oczekują na specjalnych stanowiskach, by ułatwiać im dostęp do wszelkich usług lotniska.

Profesjonalny sprzęt pozwala na przemieszczanie się wraz z bagażami, sprawną odprawę biletowo-bagażową, a także dotarcie do toalety, czy strefy usług komercyjnych. Asystę PRM można zamówić do 48 godzin przed odlotem samolotu, wypełniając specjalny formularz na stronie internetowej. Pasażerowie wylatujący nie powinni jednak czekać na nią dłużej niż 10 minut, a przylatujący około 5 minut od momentu wylądowania samolotu.

Niejedna wypożyczalnia samochodów Gdańsk, posiadająca swoje biuro na terenie lotniska, oferuje także usługi dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W wielu z nich można zamówić samochód z kierowcą, co pozwala na szybkie przemieszczanie się takiej osoby do miasta i z powrotem na lotnisko.

Wypożyczalnie samochodów Gdańsk raczej nie posiadają aut, które mogłyby prowadzić osoby niepełnosprawne, gdyż często dostosowanie samochodu do ich możliwości wiązałoby się z dużymi zmianami w ich wyposażeniu, a także ograniczałoby liczbę klientów zainteresowanych takimi autami. Byłoby to rozwiązanie zbyt kosztowne, jak na możliwości finansowe wypożyczalni samochodów Gdańsk, więc wybór opcji z kierowcą stanowi podstawową ofertę dla niepełnosprawnych.