Na ponad 50 krajów europejskich antyradary są prawnie zdelegalizowane w: Austrii, Polsce, Szwajcarii, Szwecji i we Francji. W naszym kraju stosowny zakaz wyraża art. 66 ust. 4 pkt 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20 czerwca 1997 roku. Artykuł ten stanowi on, że nie można przewozić w samochodach gotowych do użycia urządzeń, które by informowały o działaniu sprzętu pomiarowego stosowanego przez organy kontroli ruchu drogowego albo takich, które zakłócają działanie tegoż sprzętu.
We Francji jeśli podczas kontroli okaże się, że w pojeździe jest antyradar, to na kierowcę nakładana jest grzywna. Ponadto prawo pozwala taki antyradar skonfiskować, a nawet zabrać cały samochód. Zarówno antyradar, jak i auto traktowane są jako narzędzie zbrodni.
W Austrii i Szwajcarii obowiązuje zakaz posiadania i używania antyradarów. Grozi za to grzywna i konfiskata urządzenia. W Szwecji ustawodawstwo jest jeszcze bardziej surowe, gdyż przewiduje nawet pozbawienie wolności do sześciu miesięcy.
W Hiszpanii, Niemczech, Holandii, Danii, Słowacji, na Litwie i Łotwie oraz w Chorwacji można posiadać antyradar, lecz nie można go używać. W krajach tych grozi mandat od 150 do 280 euro.
Kwestia posiadania i stosowania antyradarów wykrywających fotoradary nie jest uregulowana w Portugalii, Czechach, Finlandii, Estonii, Białorusi, Ukrainie, Rosji, Słowenii, Bośni, Serbii, Czarnogórze.
Antyradarów można używać: